Kalendář akcí - Archív

KALENDÁŘ AKCÍ

Folklórní vystoupení sborů z Polska a Slovenska

   

5.7.2018 - 16:00
náměstí Sušice

 

Již tradiční vystoupení folklórních sborů v rámci 25. Mezinárodního festivalu Klatovy 2018. Tentokrát v Sušici zatančí sbory ze Slovenska a Polska. 

Polsko

Mystkowianie je polský folklorní soubor z Małopolska. Soubor byl založen Domem Kultury a Benedyktem Porębou v roce 2013. Soubor zpracovává folklorní tradice oblasti Lachy Sądeckie, jedné z nejzajímavějších a nejosobitějších etnických menšin z oblasti Beskyd. Tance, písně a kroje z této oblasti ukazují nejen krásu a rozmanitost regionu, ale jsou i ukázkou autenticity a bohatství krojů ze Sącz.

 

Slovensko

Slovenská skupina tanečního humoru, která vznikla v roce 2005 v Bratislavě. Věnuje se netradičnímu zpracování scénického folkloru v duchu „čím vtipnější, tím vtipnější“. Všetečníci se snaží s humorem a osobitou interpretací přistupovat ke zpracování témat čerpaných převážně z folklorního prostředí. Humor, parodie a nadsázka jsou hlavními atributy jejich představení a zápletky nebo pointy v choreografiích navzdory „folklornímu“ vizuálu spíš reflektují na smysl pro humor pro dnešního diváka.

http://www.mffklatovy.cz

 
 
 

Vyhledat