Čtyři vraždy stačí, drahoušku!

10.6.2013   Kategorie: Divadelní okno   autor: -fun-   vložil:    přečteno: 530x

   
 

Jestli znáte bijce ne nepodobného tomu jménem GOGO milující HU-HU, máte za bytnou osobu nutně spřízněnou se zvědavou paní Harringtonovou (Zuzana Navrátilová) a jste podobní někomu ze dvojice zamilovaného páru George (Martin Janouch) a Sabrina (Irena Homolková), pak budete v divadle při tomto představení jako doma. A nemusíte při tom ani čelit dvěma bandám zločinců, ani polykat šek na milion dolarů, ani odolávat vyšetřování policie v čele s detektivem Sheridanem (Pavel Vinický) - útok je veden jen na vaše bránice.

 

Úspěšnou předpremiéru a premiéru nové hry, v níž excelují všichni včetně tanečnic z baru Kochba a živé reklamy, mají divadelníci za sebou a opět jim prkna, která znamenají svět, patří bez výhrady. Originální zpracování vychází z filmové předlohy, ovšem je obohaceno o osobní přístup každého z herců, etudy, které byste možná ani nepředpokládali, zpěv i improvizace, výpravu a kostýmy, které samy o sobě naznačují, že tohle bude tedy 'jízda'.

 

Čtvrtý rok, čtvrtá hra, čtyři vraždy ... to je tak trochu symbolika (včetně toho mordování), a tak přejme SCHODŮM vytrvalost a stále nové nápady a doufejme, že napřesrok se budeme bavit u nové hry. Napadá mě – pátý rok....co třeba Pátý element? Rozhodně by bylo zajímavé sledovat výpravu takové hry... ty efekty! No, necháme se překvapit.

 

Co k nové hře říká režisérka Zuzana?

„Nebudu tvrdit, že to bylo snadné, to v žádném případě, vždycky si vybereme něco, co nás samotné trochu překvapí a vraždy jsou snad už nějakou tradicí“ směje se.

„Ale podle toho jak dopadly předpremiéra i premiéra věřím, že i tahle hra bude ještě dlouho bavit. Dali jsme do toho všechno a děkujeme divákům za skvělou atmosféru, kterou při představení svými reakcemi vytvořili. Za sebe chci moc poděkovat hercům – období před premiérou je vždycky náročné, rodiny nás moc nevidí (díky za trpělivost!) a naopak sokolovna a mistr zvuku a světel Václav Krous se stávají naším 'detašovaným domovem s velkou rodinou'. Ale stojí nám to za to. Děkuji samozřejmě všem ostatním, kteří se spolu s námi na přípravě představení podílejí – ať už zaměstnanci SKC, sponzoři, lidé kteří nám ochotně poskytli kostýmy a rekvizity, mediální partneři a vůbec všichni, kteří přispějí svou troškou do mlýna. Protože každá ta troška je pro nás důležitá. Už končím s děkováním, nerada bych na někoho zapomněla, takže ho opravdu posílám všem a všechny srdečně zvu, nejen já, ale všichni divadelníci, aby se na nás přišli podívat! Těšíme se na vás!“ dodává.

 

Každopádně – teď je stále 'divadelnický rok čtvrtý' a vy máte možnost, pokud jste nestihli premiéru, být svědkem několika vražd ještě v reprízách. Ty první dvě vám sušičtí ochotníci nabídnou hned v červnu - 8. a 25. 6. opět v sušické sokolovně. Příjemnou zábavu a dobré zažití HU-HU koktejlu!

zpět

 
 

Vyhledat