Lotrando, Zubejda a Lakomec řádili na novém jevišti

11.7.2013   Kategorie: Divadelní okno   autor: Eduard Lískovec   vložil:    přečteno: 409x

   
 

Proměnlivé sobotní počasí skropilo vlahým deštíkem nejprve strongmany a přesně se začátkem dlouho očekávané Dramasterie 2013 v 19,00 si opět kapkami zalaškovalo s diváky divadelního představení. Ti ovšem spíše vnímali novou atmosféru obnoveného Santosu, vůni dubové podlahy, chuť čerstvých nápojů a především premiéry místních divadelních souborů.

Nejprve hru Studentského divadla Bezejména Lotrando a Zubejda. Snad jen neposedné děti nemohly nasytit svou pochopitelnou touhu vyzkoušet všechny atrakce nového hřiště, neboť tyto zůstaly většinou ještě zabalené. Zatím však osvědčené hlášky a písničky z nového jeviště padaly na úrodnou půdu vnímavých diváků, kteří mnohdy se zaujetím zpívali s aktéry (Pod dubem, za dubem...).

Po příjemném představení se ještě rozloučilo posledními paprsky slunce a přišel na řadu Lakomec. Klasiku od Moliéra nastudovala druhá činoherní dílna složená dnes už většinou z absolventů gymnázia. Absenci exotických kostýmů a písniček nahradily vtipné repliky a pozoruhodné herecké výkony hlavních protagonistů.

Na závěr za pořadatele Milena Naglmüllerová připomněla okolnosti vzniku Dramasterie a uvedla ohňostrojné překvapení na noční obloze. Posledním bodem programu byla prezentace fotografické dílny vedené Tvůrčí skupinou Šumák. Společným tématem byl letos noční Santos. Reálnou atmosféru ostrova doplňovaly na plátně promítané obdivuhodné fotky s řádícími světly v dlouhé expozici.

Lektory letos již sedmého ročníku uměleckého týdenního workshopu byli Vojtěch Löffelmann, Martin Soukup, Jan Vošalík, Bohumila Skrbková a Milena Naglmüllerová. Akci pořádal Okrašlovací spolek města Sušice za finanční podpory města. Vydařená představení v praxi ukázala možnosti nového multifunkčního kiosku a stala se nejlepší pozvánkou na slavnostní oficiální otevření Santosu 27. července. 

zpět

 
 

Vyhledat