Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

PŘEHLED ČLÁNKŮ - Galerie SIRKUS

Archív
 

ŠIMON SÝKORA - BRUISES/MODŘINY

3.9.2019 

Galerie Sirkus Sušice Vás zve v neděli 8. září 2019 od 17 hodin na zahájení výstavy Bruises/Modřiny malíře Šimona Sýkory. Šimon Sýkora je čerstvý absolvent AVU v ateliéru V. Skrepla. Zabývá se figurativní malbou a videem. V Sušici představuje svou aktuální malířskou polohu. 

 
 

František Řežáb – Vltava.

13.6.2019 

Galerie Sirkus Sušice Vás zve ve středu 19. června 2019 od 18 hodin na zahájení výstavy František Řežáb – Vltava. František Řežáb (1907-1999) byl učitel a malíř. Ve svých učitelských začátcích působil mimo jiné V Nicově u Kašperských Hor nebo na Čachrově. Krajina jižních Čech odkud pocházel a také Šumava byly hlavním námětem jeho malířské tvorby. Inspirován symfonickou básní Bedřicha Smetany Vltava vytváří v sedmdesátých letech minulého století stejnojmenný cyklus obrazů. Jemné pastely jsou poctou řece a její krajině.  

 
 

Animační programy pro školky a školy v Galerii SIRKUS

29.4.2019 

Pojďte na návstevu do kraje divů, do Snového světa. Uvidíme zvláštní krajiny, pokojíčky a jejich obyvatele. Lidi a bytosti. Kdojsou? Co nám o sobě prozradí? Budeme se dívat, povídat si, hrát si a tvořit. Stejně jako autorka vystavených děl nakreslíme, vystříháme a nalepíme svůj vlastní obrázek. Bude tajemný, strašidelný, nebo legrační? Budejako z výstavy, jako ze sna. (v programu je využito diskuse a technik výtvarné a dramatické výchovy)   Program trvá cca 60 min.

 
 

Michaela Kukovičová - RECYKLY / Svaly patří lodníkovi

29.4.2019 

Galerie Sirkus Vás srdečně zve v úterý 30. dubna od 18 hodin na zahájení výstavy Michaely Kukovičové - RECYKLY / Svaly patří lodníkovi. Obrazy a ilustrace Michaely Kukovičové  za pomoci koláže recyklují použitý materiál a otevírají překvapivý, humorný, poeticky surreální svět za oponou. Za ilustrace k dětským knihám (To je Praha, Kouzelná baterka, Řecké báje...) sbírá ocenění v soutěžích Nejkrásnější kniha roku či Zlatá stuha.  „…na všem, co dělám a co se vystaví (v Sušici) budou recyklovaný materiály.  Starý knihy, časopisy, mapy, balicí papíry, pytlíky atd atd…“ (M.K.) Podvečer naplní čarodějným kouzlem Teátr Vaštar v příběhu stínového divadla Splněný sen. Výstava je určena nejen dětem!  

 
 

VÁCLAV JELÍNEK - za zrcadlem fotografie

12.3.2019 

Galerie Sirkus Sušice vás zve v sobotu 16. března od 17 hodin na zahájení výstavy Václav Jelínek – Za zrcadlem fotografie. Pozoruhodné fotografie Václava Jelínka vznikají dlouhodobějším procesem. Skrze klasické fotografické postupy a následné kolorování pronikají za původní snímek a dozrávají ve výsledný obraz.  

 
 

Výtvarné podvečery v Galerii SIRKUS

7.2.2019 

Výtvarné podvečery v Galerii Sirkus Výtvarné podvečery s relaxační hudbou navazují na v předešlých letech zavedené kurzy kresby. Náplní bude konstrukce prostoru, volná imaginace, kresba reality, funkce barvy, záznam pohybu, zvuku a nálad včetně vysvětlujících odkazů do dějin a současnosti výtvarné kultury. Pracovat budeme převážně s kresebnými prostředky (tužka, uhel, rudka, akvarel, pastel …) vyloučeny nejsou samozřejmě ani přesahy do dalších výtvarných projevů a technik. Těším se na setkání s Vámi Miroslav Šisler   Termíny: 11. a 25.2. 11. a 25.3. 8. a 29.4. 13.5. pondělky vždy od 18 hodin Cena 150 Kč (100 Kč pro seniory) zahrnuje 2 hodiny včetně materiálu. Kurzy jsou určeny laické veřejnosti starší 15. let. V prostorách Galerie Sirkus Sušice v 1. patře kina, Příkopy 178, telefon: 376 523 360    

 
 

Ludvík Kovář SKLO • MALBA • KRESBA

1.2.2019 

Galerie Sirkus Sušice Vás zve v neděli 3. února od 17 hodin na zahájení výstavy Ludvík Kovář - sklo, kresba, malba/ prostor, čas, pohyb. Ludvík Kovář z Lipové Lhoty u Sušice je všestranný výtvarník, sklář a pedagog. Jeho cesta ke skleněným plastikám vedla od brusiče skla až ke studiu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u sklářského výtvarníka Stanislava Libenského. V sušické Galerii Sirkus vystavuje výběr ze svých skleněných plastik společně s volnou tvorbou malířskou.  

 
 

TEODOR BUZU • Akvarel

27.11.2018 

29. listopadu 2018 začíná v Galerii Sirkus výstava Teodor Buzu – Akvarel. Vzhledem k nepřítomnosti Teodora Buzu v tomto termínu v Čechách se „odložená vernisáž“ a také setkání s autorem uskuteční v pátek 14. prosince v 18 hodin. Jako vždy jste srdečně zváni! Moldavský výtvarník Teodor Buzu žijící přes 30 let v Čechách představí v sušické galerii stěžejní část své tvorby – malbu akvarelem. Výrazná barevnost a přístup k technice akvarelu dává tušit umělcův temperament, který odkazuje k jeho moldavským kořenům.  

 
 

Jan ŠPLÍCHAL • fotografie

10.10.2018 

Fotomontáž je pro mne výtvarným vyjadřovacím prostředkem, s jejíž pomocí objevuji svět kolem sebe.

 
 

Olga Hrachová & Marie Vechová • PLÁTNO A BARVY

28.8.2018 

Společná výstava děl sušických výtvarnic Olgy Hrachové a Marie Vechové. Vernisáž proběhne v pátek 7. září od 18 hodin.

 
 

Svatopluk Máchal • kresby českého venkova z 20. – 40. let 20. století

24.7.2018 

Třebíčský rodák Svatopluk Máchal (1895-1947) žil stranou hlavních uměleckých proudů, odmítal vystavovat, zemřel předčasně, měl zálibu v hudbě, tvořil hlavně pro sebe, byl chudý a jeho vnější život byl střízlivě nenápadný. 

 
 

SVĚT PODLE ŠAŠKA • Miroslav ŠAŠEK • Malíř, ilustrátor a spisovatel

29.5.2018 

Galerie Sirkus Sušice Vás srdečně zve v sobotu 2. června 2018 od 17 hodin na zahájení výstavy Svět podle Šaška.  

 
 

DAN BÁRTA • VÁŽKY • fotografie

5.4.2018 

Galerie Sirkus Sušice Vás srdečně zve v neděli 15.dubna 2018 od 17 hodin na zahájení výstavy fotografií Dana Bárty s názvem Vážky.

 
 

Radka Johana Ježková • bolesti svatby • obrazy a objekty

1.3.2018 

Galerie SIRKUS Sušice Vás zve v sobotu 3.3.2018 od 17 hodn na zahájení výsty BOLESTI SVATBY plzeňské výtvarnice Radky Johany Ježkové

 
 

Josef Pospíchal – kresby, grafiky a tempery

15.1.2018 

Galerie Sirkus Vás srdečně zve v pátek 19. ledna 2018 od 18 hodin na zahájení výstavy Josef Pospíchal – kresby, grafiky a tempery. 

 
 

„SUCHOU JEHLOU“ - Grafická dílna v Galerii SIRKUS, 2.12.2017, 10 - 17 hod.

20.11.2017 

Grafička a malířka Lenka Sýkorová povede již podruhé v naší galerii celodenní grafickou dílnu zaměřenou na techniku suché jehly. 

 
 

Jiří Šorm – „šedesát“

1.11.2017 

Galerie SIRKUS Vás srdečně zve v pátek 10. listopadu 2017 od 18 hodin na zahájení výstavy Jiří Šorm – „šedesát“.

 
 

ALENA ANDERLOVÁ - OBRAZY

5.9.2017 

Galerie Sirkus Sušice Vás srdečně zve v pátek 8. září od 18 hodin na zahájení výstavy Obrazy klatovské malířky Aleny Anderlové.

 
 

KAREL VALTER - Papírotisky

19.7.2017 

Valterova druhá výstava v sušické galerii cílí k prezentaci jeho grafik resp. tzv. papírotisků, které jsou pozoruhodnou součástí jeho výtvarného odkazu.

 
 

OBRAZY SVĚTA - Tereza Říčanová

1.6.2017 

Galerie SIRKUS Sušice Vás srdečně zve v sobotu 10. června 2017 od 17 hodin na vernisáž výstavy OBRAZY SVĚTA malířky a ilustrátorky TEREZY ŘÍČANOVÉ.

 
 

<< <  1  2  3  > >>

Archív
 
 

Vyhledat