Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

Černobílý svět - fotografie

15.7.2016   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 449x

   
 

Bohuslava Maříková, Dana Vitásková a Miroslav Myška, tři spolužáci brněnské Školy uměleckých řemesel, kteří studovali fotografii pod vedením K. O. Hrubého na přelomu 60. a 70. let minulého století. Společným vyjadřovacím prostředkem všech tří fotografů je černobílá fotografie. Vlastní volná tvorba byla vždy souběžná s jejich profesí divadelní fotografky, nakladatelky a reklamního fotografa. Vystavené fotografie vznikaly v 80. a 90. letech minulého a začátkem 21. století. Tématicky výstava zahrnuje fotografie dokumentární, divadelní, fotografie lidí, stromů i ženských aktů, ale také nalezené struktury zdí, ledů, abstrahujících detailů.

zpět

 
 

Vyhledat