Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

SEZNAMME SE - JINDŘICH KRÁTKÝ KRESBY | MALBY

13.9.2016   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 558x

   
 

Jindřich Krátký se narodil roku 1932 v Táboře. Po studiích pražské PF UK se usídlil v Blatné, kde působil jako výtvarný pedagog, malíř i vášnivý rybář. Jeho tvorba je spjata s krajinou jižních Čech, Vysočiny i Pošumaví. Je výborný kreslíř po léta zachycující krajinu českého venkova. V malířské práci směřuje k abstrakci, symbolu, tematicky hlubším otázkám lidského bytí, avšak stále ve spojení se zemí, kameny a krajinou.

 

zpět

 
 

Vyhledat