Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

Podvečery s kresbou s Miloslavem Čelakovským

21.3.2017   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 500x

   
 

Podvečery s kresbou v galerii SIRKUS

s malířem Miloslavem Čelakovským

 

Témata:

Intuitivní kresba jako vyjadřovací prostředek člověka

Výtvarné sdělení hudby

Linka v přírodě a jejích strukturách

 

Pracovat se bude technikami kresby tuší – perem či husím brkem, rudkou, uhlem a suchým pastelem. Předpokládaná je též kresba v plenéru.

 

 

Termíny: 27.3., 10. a 24.4., 15. a 29.5. – pondělky od 18 hodin

Cena: 150,- Kč/lekce – zahrnuje 2 hodiny včetně materiálu

Přihlásit se můžete v kanceláři SIRKUS - Sušické kulturní centrum p.o., tel: + 420 376 523 360 nebo přijít přímo – maximální počet je 12 účastníků pro večer s předností předem přihlášených. Lekce jsou určené laické veřejnosti, zájemcům starším 15. let.

zpět

 
 

Vyhledat