Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

Jiří Šorm – „šedesát“

1.11.2017   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 320x

   
 

Galerie SIRKUS Vás srdečně zve v pátek 10. listopadu 2017 od 18 hodin na zahájení výstavy Jiří Šorm „šedesát“.

Jiří Šorm - osobitý malíř kombinující expresivní abstrakci s realizmem v tematicky vyhraněných obrazech čerpajících z cestovatelských zkušeností do exotických zemí, divoké přírody, šamanské magie a hájemství živlů. Název výstavy „šedesát“ odkazuje k malířovo životnímu jubileu a tím i retrospektivní koncepci sušické výstavy.

zpět

 
 

Vyhledat