Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

„SUCHOU JEHLOU“ - Grafická dílna v Galerii SIRKUS, 2.12.2017, 10 - 17 hod.

20.11.2017   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 237x

   
 

„SUCHOU JEHLOU“ - Grafická dílna v Galerii SIRKUS, 2.12.2017, 10 - 17 hod.

Grafička a malířka Lenka Sýkorová povede již podruhé v naší galerii celodenní grafickou dílnu zaměřenou na techniku suché jehly.

Všem zájemcům o seznámení s touto technikou nabízíme možnost nahlédnout do tajů vzniku grafického listu od vlastního návrhu k samotnému tisku. Pro ty, kteří se s touto technikou seznámili v minulém roce, možnost prohloubit vlastní zkušenost o nové postupy. V předvánočním čase si tak můžete vytvořit originální dárek nebo uměleckou PF pro vaše blízké.

 

Cena: 250 Kč (včetně materiálu), Dílna je určena zájemcům starším 16. let. Maximální počet je 12 účastníků. Přihlásit se můžete v kanceláři SIRKUS - Sušické kulturní centrum p.o., tel: + 420 376 523 360

 

zpět

 
 

Vyhledat