Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

SVĚT PODLE ŠAŠKA • Miroslav ŠAŠEK • Malíř, ilustrátor a spisovatel

29.5.2018   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 225x

   
 

Miroslav Šašek (1916 – 1980) byl český malíř, ilustrátor a spisovatel.

 Většinu života prožil v emigraci v Paříži a Mnichově, kde několik let pracoval pro rádio Svobodná Evropa. Z jeho díla jsou nejznámější ilustrované průvodce po světových metropolích a státech, které byly přeloženy do mnoha jazyků a získaly významná mezinárodní ocenění.

 

Umělcovu osobnost včetně jeho pozoruhodné životní pouti uvede v rámci vernisáže za Nadaci Miroslava Šaška spisovatelka Olga Černá.

 

Děkujeme Nadaci Miroslava Šaška a nakladatelství Baobab za spolupráci a možnost prezentovat Šaškovo dílo v sušické galerii.

 

Otevírací doba výstavy Svět podle Šaška:

Po – čt: 8 – 15:30

Pá: 8 – 13:30

(polední pauza 11:30 – 12:30)

So – ne: 14 - 18

 

zpět

 
 

Vyhledat