Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

Jan ŠPLÍCHAL • fotografie

10.10.2018   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 177x

   
 

 

„Fotomontáž je pro mne výtvarným vyjadřovacím prostředkem, s jejíž pomocí objevuji svět kolem sebe. Nechávám se vtáhnout do hlubin imaginárního světa, abych z něho vynesl na povrch zaniklé obrazy, pro které se v ubíjejícím hluku dnešních dnů a klipových projektů nedostává místa. Domnívám se, že metoda fotomontáže umožňuje nadreálný podnět nevšední intenzity, že imaginace probouzí v člověku skryté možnosti objevovat v neskutečnu primární, latentní praobrazy a že je pomáhá proměňovat v nové významové skutečnosti.“    (Jan Šplíchal)

 

zpět

 
 

Vyhledat