Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

TEODOR BUZU • Akvarel

27.11.2018   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 156x

   
 

29. listopadu 2018 začíná v Galerii Sirkus výstava Teodor Buzu – Akvarel.

Vzhledem k nepřítomnosti Teodora Buzu v tomto termínu v Čechách se „odložená vernisáž“ a také setkání s autorem uskuteční v pátek 14. prosince v 18 hodin. Jako vždy jste srdečně zváni!

Moldavský výtvarník Teodor Buzu žijící přes 30 let v Čechách představí v sušické galerii stěžejní část své tvorby – malbu akvarelem. Výrazná barevnost a přístup k technice akvarelu dává tušit umělcův temperament, který odkazuje k jeho moldavským kořenům.

 

zpět

 
 

Vyhledat