Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

Výtvarné podvečery v Galerii SIRKUS

7.2.2019   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 164x

   
 

Výtvarné podvečery v Galerii Sirkus

Výtvarné podvečery s relaxační hudbou navazují na v předešlých letech zavedené kurzy kresby. Náplní bude konstrukce prostoru, volná imaginace, kresba reality, funkce barvy, záznam pohybu, zvuku a nálad včetně vysvětlujících odkazů do dějin a současnosti výtvarné kultury. Pracovat budeme převážně s kresebnými prostředky (tužka, uhel, rudka, akvarel, pastel …) vyloučeny nejsou samozřejmě ani přesahy do dalších výtvarných projevů a technik.

Těším se na setkání s Vámi

Miroslav Šisler

 

Termíny:

11. a 25.2.

11. a 25.3.

8. a 29.4.

13.5.

pondělky vždy od 18 hodin

Cena 150 Kč (100 Kč pro seniory) zahrnuje 2 hodiny včetně materiálu.

Kurzy jsou určeny laické veřejnosti starší 15. let.

V prostorách Galerie Sirkus Sušice v 1. patře kina, Příkopy 178, telefon: 376 523 360

 

 

zpět

 
 

Vyhledat