Galerie Sirkus

Provozovatel:

Sušické kulturní centrum, příspěvková organizace, galerie@kulturasusice.cz

V objektu sušického kina vznikl po kompletní rekonstrukci budovy nový galerijní prostor určený k prezentaci výtvarného umění. Galerie nabízí transdisciplinární výběr napříč současným výtvarným uměním (malba, grafiky, kresby, konceptuální umění, grafický design, ilustrace, videoart, instalace a objekty, …). Koncept a dramaturgie galerijního prostoru se zaměřuje zejména na současnou výtvarnou scénu a významné regionální umělce, či umělecké aktivity spojené s pošumavským regionem.

   Galerie zahájila svůj provoz 28. září 2012 výstavou významného sušického rodáka Miloslava Čelakovského, která byla přichystána ku příležitosti jeho 75. narozenin. Závěrečným výstupem pana Čelakovského k této výstavě je 11 nových grafik se sušickou tematikou, které budou věnovány Městu Sušice a trvale vystaveny v prostorách nového Komunitního centra Káčko.

Michaela Kukovičová - RECYKLY / Svaly patří lodníkovi

29.4.2019   Kategorie: Galerie SIRKUS   autor:    vložil: Jakub Krakovčík   přečteno: 170x

   
 

Galerie Sirkus Vás srdečně zve v úterý 30. dubna od 18 hodin na zahájení výstavy Michaely Kukovičové - RECYKLY / Svaly patří lodníkovi.

Obrazy a ilustrace Michaely Kukovičové  za pomoci koláže recyklují použitý materiál a otevírají překvapivý, humorný, poeticky surreální svět za oponou. Za ilustrace k dětským knihám (To je Praha, Kouzelná baterka, Řecké báje...) sbírá ocenění v soutěžích Nejkrásnější kniha roku či Zlatá stuha.

 „…na všem, co dělám a co se vystaví (v Sušici) budou recyklovaný materiály. 
Starý knihy, časopisy, mapy, balicí papíry, pytlíky atd atd…“ (M.K.)

Podvečer naplní čarodějným kouzlem Teátr Vaštar v příběhu stínového divadla Splněný sen.

Výstava je určena nejen dětem!

 

zpět

 
 

Vyhledat