Kavárna SIRKUS

Příkopy 178, 342 01 Sušice

tel.: 376 555 048

kavarna@kulturasusice.cz

 

 

 

 

 

Pondělí:   17.00 - 20.00                     

Úterý:      17.00 - 20.00                       

Středa:    17.00 - 20.00                      

Čtvrtek:   17.00 - 20.00                       

Pátek:      17.00 - 20.00  

Sobota:    16.00 - 20.00

Neděle:     13.00 - 20.00   

17. 5. 2014 Den pro rodinu

12.6.2014   Kategorie: Kavárna   autor:    vložil:    přečteno: 105x

   
 

O dvacet let později jsme se k oslavě tohoto mezinárodního dne připojili i v Sušici a to v sobotu 17. května na ostrově Santos. Pestrý odpolední program si pro veřejnost přichystala organizace Diakonie západ, která poskytuje sociální služby zejména v péči o děti.

Den pro rodinu byl zahájen pohádkou Perníková chaloupka v podání mlázovského profesionálního divadla TEArTR RAJDO. Následovalo vystoupení dětí z mateřských škol, dětského domova a klientů sušického stacionáře Klíček. Během celého odpoledne se návštěvníkům představili poskytovatelé sociálních služeb a zájmové organizace působící na Sušicku včetně sušické charity.

Oblastní charita Sušice již čtrnáctým rokem denně podporuje svými službami rodiny v péči o seniory v domácnostech i v těch nejodlehlejších obcích našeho regionu. Seniorům nebo osobám se zdravotním postižením pomáhá charita zůstat v jejich domácím prostředí i při zhoršení jejich zdravotního stavu. To také rodinným příslušníkům poskytuje prostor pro odpočinek nebo vlastní práci.

Většina aktivit během oslav Dne pro rodinu byla zaměřena na děti a naše organizace se proto rozhodla nabídnout propojení generace dětí s jejich prarodiči. 

 Na tento den si charitní pracovnice spolu s babičkami z Domu s pečovatelskou službou v Kašperských horách přichystaly pro veřejnost perníčky, které sami pekly. Náš stánek dále nabízel dětský koutek s přichystaným výtvarným workshopem. Nejmenší návštěvníci si také mohli poslechnout „pohádkovou babičku“, která během celého odpoledne předčítala pohádky Karla Čapka. Pro maminky, tety, sestřenice a jiné dámy nabízel stánek módní doplňky a trička, které vznikaly v dílnách zámku Volšovy, kde Oblastní charita Sušice sídlí.

 

Velice rádi bychom prostřednictvím tohoto článku poděkovali organizátorům, účastníkům a všem návštěvníkům této půvabné rodinné akce, kteří se navzdory nepříznivému počasí rozhodli oslavit to nejcennější, co doma máme – svou rodinu.

 

Za Oblastní charitu Sušice napsala Sarah Sofia Huikari        

zpět

 
 

Vyhledat