PŘEHLED ČLÁNKŮ - Cestování

Archív
 

Biblické motivy z tvorby Evy Jandejskové • Horská synagoga v Hartmanicích

24.7.2018 

Eva Jandejsková - původním zaměřením keramička, nyní se věnuje malbě obrazů ve svém atelieru v Preslově ulici v Praze na Smíchově. Obrazy tvoří svébytnou, originální technikou. 

 
 

Mistrovství Šumavy v opékání prasat

31.8.2017 

Mistrovství Šumavy v opékání prasat + 125 let od založení základní školy

 
 

Keltské hrátky na Sedle

24.7.2017 

Herní odpoledne pro děti a dospělé, poté nás čeká koncert Paddy´s Bangers a následně s námi zůstanou u velkého ohně

 
 

Jmeniny města Horažďovice

19.7.2017 

Jmeniny města Horažďovice

 
 

JAROSLAV HUTKA na Mouřenci

15.6.2017 

Šumavský Mouřenec rozezpívá legendární písničkář Jaroslav Hutka  Po necelém roce se do kostela sv. Mořice nad Annínem vrací Jaroslav Hutka. Na Mouřenci vystoupí ve čtvrtek 6. července od 19 hodin. Český písničkář, folkový hudebník a skladatel byl signatářem Charty 77 a od roku 1978 žil v emigraci v Nizozemsku. Po pádu komunismu se 25. listopadu 1989 vrátil do Československa a zpíval na manifestaci na Letenské pláni. Nejvíce ho proslavila jeho píseň Krásný je vzduch (Náměšť). Dnes si vydává svou tvorbu sám. Vypaluje si doma CD, sám si kreslí a tiskne obaly a sám je prodává nebo rozdává na svých koncertech. Svou edici pojmenoval "Samopal". „Jsem rád, že se Jaroslavu Hutkovi loni na Mouřenci líbilo a že tedy přijíždí do tohoto malebného kostelíku znovu. Věřím, že si lidé v tomto mimořádném prostředí rádi zazpívají oblíbené písničky přímo s jejich autorem,“ říká předseda pořádajícího spolku Přátelé Mouřence Lukáš Milota. Vstupenky k sezení stojí 200 korun a zájemci si je mohou koupit v předprodeji v kině v Sušici, na internetové stránce www.sirkus.cz nebo v infocentrech v Kašperských Horách a Hartmanicích. Vstupenky bude možné koupit také přímo u kostela před koncertem. Zde budou k dostání i vstupenky ke stání za 150 korun. Po koncertě je pro zájemce připravena večerní a později i noční prohlídka kostela, kostnice a malého muzea.  

 
 

VÝSTAVA - LINORYT - OČAROVANÁ ŠUMAVA

5.9.2016 

Muezum Lamberská stezka - Žihobce Vás zve na výstavu LINORYT

 
 

Mouřenecké léto 2016

7.7.2016 

Srpnové koncerty souboru Hradišťan s Jiřím Pavlicou a písničkáře Jaroslava Hutky budou letošními vrcholy Mouřeneckého léta 2016. .Tradiční několikaměsíční cyklus akcí v šumavském kostele sv. Mořice na Mouřenci u Annína začal na konci května česko-německou bohoslužbou a vyvrcholí na počátku října. Součástí cyklu budou duchovní, kulturní i naučné pořady pro dospělé i děti. V plánu jsou také komentované prohlídky

 
 

Kam na výlet v okolí Sušice?

16.6.2016 

Pár akcí, které by stály za návštěvu

 
 

Ladislav Lhota a Petr Lhota - výstava kamenů - Zámek Žihobce

16.6.2016 

Muzeum Lamberská stezka Vás zve na výstavu kamenů Ladislava Lhoty a Petra Lhoty do zámku v Žihobcích

 
 

Muzeum Šumavy

21.8.2013 ČTK

Fotoreport z otevření zrekonbstruované části Muzea Šumavy

 
 
Archív
 
 

Vyhledat