Léto s Lubomírem Brabcem

19.5.2017   Kategorie: Dění ze Sušice   autor:    vložil:    přečteno: 749x

   
 

 

 

 

Aleš Briscein, Daniel Hůlka, Martina Kociánová, Karolína Žmolíková, Aleš Bárta, Jiří Bárta, Jaroslav Svěcený, s Lubomírem Brabcem na Svatojánském hudebním festivalu 2017 

 

            Skleněné socha sv. Jana Nepomuckého na Čepickém mostě přes řeku Otavu se stala cílem mnoha turistů v našem kraji. Inicíátorem postavení této sochy byl kytarista Lubomír Brabec. Kytarový mág je také hlavním protagonistou již třetího ročníku nejvýznamnějšího hudebního festivalu  v jihozápadních Čechách:  Svatojánský hudební festival 2017. V jeho průběhu festival nabídne posluchačům doopravdové koncertní lahůdky:

           

            Zahajovací koncert se uskuteční v Praze, v místě pobytu, umučení a zjevení prvního svatojánského zázraku. Bude to Benefiční koncert, ve znamení královského almužníka bude  koncertem charitativním, ve prospěch studentů Konzervatoře Jana Deyla pro nevidomé. Vystoupí pěvec Národního divadla Aleš Briscein, který je vyhledávaným tenorem nejenom v berlínské mnichovské opeře, ale i v jiných předních operních scénách. Spolu s ním se představí mladá vynikajíci studentka operního zpěvu v Salzburku Karoplína Žmolíková. Nově restaurované varhany rozezní nestor našich varhaníků maestro Aleš Bárta. Koncert se uskuteční 8.června v Praze  v překrásném  kostele sv. Markéty v areálu Břevnovského kláštera.t

                         

             Koncert se slavným houslistou Jaroslavem Svěceným  se uskuteční  20.června v Písku v Děkanském kostele. Zazní na něm  nejenom vrcholně virtuózní skladby Nicolla Paganiniho a jeho současníků, ale také slavné skladby Astora Piazzoly. Jaroslav Svěcený zde též přednese svoji skladbu  Chrámovou sonátu. Písecký děkanský kostel  Narození Panny Marie se pyšní  nádhernou kaplí sv.Jana Nepomuckého a tak je pro uspořádání Svatojánského koncertu jedním z nejvhodnějších míst, nehledě na velkolepou sochu sv. Jana na píseckém gotickém mostě. 

 

            Další den 21.června , vystoupí Jaroslav Svěcený spolu s Lubomírem Brabcem přímo v kolébce sv. Jana, v kostele sv. Jana Nepomuckého v Nepomuku se stejným programem.

 

             V červenci vystoupí Lubomír Brabec v kytarových recitálech v klášteře Chotěšov a v klášteře ve Vyšším Brodě. Program recitálů je zaměřen na hudbu vzniklou v době beatifikace a canonizace , nebo na hudbu spjatou s kultem sv.Jana Nepomuckého.

 

            Festival nezapomíná ani na menší místa. Organizátoři vybrali  dva kouzelné kostelíky v klatovském kraji. Jedním z nich je kostel Nanebevzetí Panny Marie v Nezamyslicích a v kostele sv. Jakuba Většího v Kolinci. Vystoupí zde slavný pěvec, zlatý slavík Daniel Hůlka, známý především jako protagonista muzikálů, zde přednese barytonové koncertní arie barokních skladatelů a písně Antonína Dvořáka za doprovodu kytary Lubomíra Brabce. Koncerty proběhnou v posledním týdnu v srpnu.

 

            V závěru srpna v překrásném kostele zasvěceného sv Martinovi v Klenčí pod Čerchovem se též představí Pavel Svoboda, vítěz pražského jara na jedny z nejkrásnějších varhany u nás   a mezzosopranistka Martina Kociánová. Mnozí ji znají jako vynikající televizní moderátorku a  redaktorku Českého rozhlasu 2. Její zpěv však bude pro mnohé milým překvapením. Její pěvecká kariéra je pozoruhodná! Koncertuje nejen na domácích scénách, ale také v Německu, Rakousku, Japonsku či na Kypru. Za činnost v oblasti umění jí v roce 2002 udělila Evropská unie umění Cenu Gustava Mahlera.

 

             Závěrečný koncert bude opět těsně před svátkem sv. Václava 16.září v kladrubském klášteře u Stříbra, který je též spjatý s historií Jana Nepomuckého. Slavný a náš nejvyhledávanější violoncellista Jiří Bárta,  přednese za doprovodu kytary Lubomíra Brabce, vrcholně virtuózní sklady Schubertovy, Paniniho, Bruchovy.  

           

            Nad celým festivalem přijal  záštitu Jeho Eminence Dominik kardinál Duka .

 

Vstupenky :   http://www.ticketpro.cz

http://www.plzenskavstupenka.cz

a v obvyklých předprodejích

 

Kontaktní osoba:

 

Ivana Urválková tel: 731 409 667, email: i.urvalkova@seznam.cz

zpět

 
 

Vyhledat