PŘEHLED ČLÁNKŮ - Dění ze Sušice

Archív
 

Jára Cimrman - PROSO

27.6.2013 Sarah Huikari

HISTORICKY první a jediné koncertní provedení CIMRMANOVY OPERETY PROSO bude ŽIVĚ přenášeno na plátno vašeho kina. Přímý přenos z Obecního domu proběhne v sobotu 13. července 2013 od 20 hodin v sušickém kině.

 
 

Tanec Praha: půvab lidského pohybu + fotoreport

24.6.2013 Sarah Huikari

Reportáž z Evropské taneční laboratoře, kterou hostilo Sušické kulturní centrum 16. června v sušickém kině a v Café baru v Jablíčku.

 
 

MAGICK MUSICK 2013 open air festival

10.6.2013 Jasicca Ostřanská

MAGICK MUSICK 2013 open air festival, 21. - 22. červen, Čermná u Sušice, Vlčí Bouda - pozvánka do boudy, na louku a do okolních lesů.

 
 

Sušickému kinu byla udělena nominace v Plzni

10.6.2013 Eduard Lískovec

Slavnostní večer vyhlášení výsledků prestižní soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2012 proběhl 28. května v Měšťanské besedě v Plzni. Do soutěže bylo přihlášeno 33 staveb v pěti kategoriích, z nichž porota vybrala osmnáct nejzdařilejších a udělila jim nominace na titul Stavba roku Plzeňského kraje. 

 
 

Závěrečné koncerty SDS

10.6.2013 hpt

Velmi vydařeným jarním koncertem, který se konal koncem dubna si sušičtí zpěváci nasadili vysokou laťku . Ale to by nebyli oni , aby se s takovou výzvou úspěšně nepoprali . Pilným zkoušením nacvičili další krásné skladby , které s úspěchem předvedli ve Strakonicích, Strašíně či na festivalu ve Čkyni .

 
 

Blázen jsem ve své vsi

10.6.2013 PhDr. Lenka Froulíková

Koncert písničkáře Karla Vepřeka v žihobeckém kostele Proměnění Páně

 
 

Legendární král flákačů Big Lebowski v posledním filmovém klubu sušického kina

21.5.2013 

Asociace českých filmových klubů v rámci Projektu 100 uvede 23. května kultovní film bratří Coenů z roku 1998 Big Lebowski. Tento film zvolilo sušické kino za symbolickou tečku v rámci poslední projekce filmového klubu v našem městě. Film bude promítán v digitální podobě, v originální anglické verzi s českými titulky.

 
 

TANEC PRAHA v Sušici // Evropská taneční laboratoř - Předprodej zahájen!

7.5.2013 Sarah Huikari

Sušické kulturní centrum přiveze 25. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA. 16.6. proběhne v sušickém kině komponovaný večer zvaný Evropská taneční laboratoř, který bude složen ze 3 kratších děl, přitom 3. taneční vystoupení se uskuteční v exteriéru na dvorku Café Baru V Jablíčku. Podrobný program naleznete ZDE.

keywords: tanec, pohybové divadlo, festival

 
 

Město přátelské kultuře? Komplet.

2.5.2013 Sarah Huikari

Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 uspořádalo spolu s iniciativou Za Česko kulturní odborný seminář CULTURE FRIENDLY CITY/MĚSTO PŘÁTELSKÉ KULTUŘE, na kterém měli možnost setkání, výměny zkušeností a názorů kulturní aktéři, politici, akademici a všichni, kteří se angažují pro změnu ve svých městech v oblasti kultury a kreativity. Klatovský region reprezentovali zástupci Centra španělské kultury a vzdělávání z Klatov a Sušické kulturní centrum SIRKUS.

keywords: kultura, odvolání, SIRKUS

 
 

Tomáš Klus: Dělejte si co chcete!

25.4.2013 Andrea Staňková

Exklusivní rozhovor s Tomášem Klusem pro Sušické noviny.

 
 

Mácha pro školy a Máj pro širokou veřejnost

22.4.2013 Sarah Huikari
 
 

Romeo a Julie živě z Moskvy

22.4.2013 Sarah Huikari

    12. května se poprvé v sušickém kině uskuteční přímý přenos baletního představení z Moskvy. Šumavské publikum se může těšit na nesmrtelný milostný příběh Williama Shakespeara Romeo a Julie, jenž je mistrovským dílem o lásce a nenávisti. Taneční drama s hudbou Sergeje Prokofjeva vyjadřuje sílu lásky nezničitelnou ani mlýnskými kameny nenávistné společnosti.         

keywords: balet, přímý přenos, kino, bolšoj

 
 

Velikonoční příběh

9.4.2013 Mgr. Jitka Doubravová

   Na poslední Radě Města 25. 3.  2013 jsem byla odvolána z funkce ředitele Sušického kulturního centra. Dovoluji si nyní upřímně nahlédnout na celou situaci, která přišla velmi nečekaně. Na Radu jsem šla radní informovat o plnění ukládacích usnesení č. 48, 50, 51 z rady dne 11. 2. Vzhledem k bodům jednání jsem s sebou vzala spolupracovnici z oddělení propagace a kontaktu s veřejností, se kterou jsme čelili zcela nepochopitelné situaci, nad kterou mi zůstává rozum stát. Jak je možné, že vedení města na základě nepodložených informací, ke kterým jsem nedostala šanci se vyjádřit a obhájit, mne odvolalo z funkce jako když mávne proutkem?

keywords: odvolání

 
 

truck, beton, neon, vehikl...

8.3.2013 Sarah Huikari

12. dubna se v sušickém kině uskuteční multimediální performance post-folkové kapely Johannes Benz, která pojednává o půvabech nákladní dopravy vzniklé na námět "Song of The Open Road" Walta Whitmana. Během vystoupení zazní čtrnáct živě interpretovaných autorských písní o lásce, přeludech a životních křižovatkách, které se potkají s projekcí, vytvořenou speciálně k účelu ojedinělé audiovizuální show o ztraceném řidiči kamionu.

 
 

Solo skončilo, Solovačka žije

8.3.2013 Miroslav Buriánek

  Slavné Solo Sušice už je jen obchodní značka. Stroje jsou v Indii. Sirkárna ještě v roce 2006 vyrobila 400 miliónů krabiček zápalek. Dva roky nato byla nucena výrobu po 170 letech zastavit.

 
 

Filmové tituly nominované na cenu Českého lva v sušickém kině

26.2.2013 Sarah Huikari

V průběhu března si nominované i oceněné filmy budete moci vychutnat ve vašem kině a rozšířit si tak svůj přehled ve světě současné české kinematografie. 

 
 

Filmový klub uvede legendy světové kinematografie

14.2.2013 Sarah Huikari

V březnu 2013 jsme si pro vás přichystali projekci dvou zcela zásadních klenotů světové kinematografie z Projektu 100 / 2013. Projekt 100 …. Velké filmy na velkém plátně.  

 
 

Nová knihovna v komunitním centru

31.1.2013 

„Račte vstoupit“. Nevíte kam? Do prostor nové knihovny. Najdete ji v Káčku, tedy v KOMUNITNÍM CENTRU nedaleko náměstí. Cesty ke vstupu jsou dvě. Můžete vyběhnout schody do prvního patra nebo se nechat vyvézt výtahem. Nová knihovna je tedy kompletně bezbariérová. Nenajdete zde žádný schod.     Co by vás tak mohlo zaujmout na první pohled na vstupních dveřích?

 
 

<<  <  8  9  10  11  12  13  > >>

Archív
 
 

Vyhledat