PŘEHLED ČLÁNKŮ - Dění ze Sušice

Archív
 

Přijďte na absolvenstký film LADISLAVA PLECITÉHO

26.9.2013 PR

V rámci oslav 1. narozenin sušického kina se uskuteční v sobotu 28. září ve 20:30 hodin slavnostní předpremiéra absolventského filmu Poslední odměna, který natočil sušický rodák Ladislav Plecitý.

 
 

Slavnostní večer 1. výročí kina s kapelou BENGAS

25.9.2013 Sarah Huikari

Srdečně Vás zveme spolu se známou romskou kapelou Bengas na koncertní večer bez předsudků, který se uskuteční v pátek 27. 9. 2013 od 20 hodin v rámci slavnostního večera přichystaného k příležitosti oslav 1. výročí od otevření zrekonstruovaného a zdigitalizovaného sušického kina.

 
 

Kino Sušice slaví narozeniny!

18.9.2013 Sarah Huikari

V týdnu od 23. do 29. září proběhnou oslavy 1. výročí od slavnostního otevření kompletně zrekonstruovaného a zmodernizovaného Kina Sušice. V rámci narozeninového programu se můžete těšit například na předpremiéru absolvenstkého filmu Ladislava Plecitého, premiérové uvedení nového snímku Jiřího Menzela, koncert slavné rómské kapely Bengas, či první seriálový půlmaraton s Teorií velkého třesku.

 
 

►► PROGRAM 1. výročí sušického kina

7.9.2013 Sarah Huikari

Na konci září tomu bude rok od slavnostního otevření nově zrekonstruovaného a zmodernizovaného sušického kina.  

 
 

Horký vánek z Kalifornie

5.9.2013 Ed Lískovec

Santos s přibývajícím večerem návštěvníky obvykle vyhání chladem, v sobotu 24. srpna tomu bylo naopak. Po vystoupení známé sušické formace UG Strýčkova zahrádka se na pódiu objevila drobná americká písničkářka Janet Robin se svou kapelou...

 
 

Vyhlašujeme výběrové řízení na post DRAMATURGA

31.7.2013 Sarah Huikari

Sušické kulturní centrum, p.o. vyhlašuje výběrové řízení na pozici DRAMATURG SKC SIRKUS.

 
 

Slavnostní otevření ostrova pokladů

19.7.2013 

Za týden se nám slavnostně otevře nově zrekonstruovaný ostrov Santos, který nám během léta nabídně široké spektrum volnočasových a kulturních aktivit: Tanec, divadlo, karnevalový rej, dílny, hudba, soutěže nebo jednoduše příjemná procházka přírodou, relax a posezení s přáteli. To všechno na jednom místě najdete 27. a 28. července na Santosu.

 
 

Vyhráli jsme souboj prezentací měst českého jihozápadu

11.7.2013 Sarah Huikari

Sušické kulturní centrum SIRKUS vyhrálo obě kategorie souboje prezentací měst českého jihozápadu na serveru Klatoviny. Porovnávaly se zpravodaje a webové stránky městských kulturních středisek. V souboji se utkali Klatovy, Strakonice, Domažlice, Prachatice a Sušice.

 
 

Kytaristka, která hraje na nástroj i zubama, míří do Sušice

11.7.2013 

Americká kytaristka zamíří v rámci svého českého turné i do Sušice - 24.8. Ostrov Santos.

 
 

Jára Cimrman - PROSO

27.6.2013 Sarah Huikari

HISTORICKY první a jediné koncertní provedení CIMRMANOVY OPERETY PROSO bude ŽIVĚ přenášeno na plátno vašeho kina. Přímý přenos z Obecního domu proběhne v sobotu 13. července 2013 od 20 hodin v sušickém kině.

 
 

Tanec Praha: půvab lidského pohybu + fotoreport

24.6.2013 Sarah Huikari

Reportáž z Evropské taneční laboratoře, kterou hostilo Sušické kulturní centrum 16. června v sušickém kině a v Café baru v Jablíčku.

 
 

MAGICK MUSICK 2013 open air festival

10.6.2013 Jasicca Ostřanská

MAGICK MUSICK 2013 open air festival, 21. - 22. červen, Čermná u Sušice, Vlčí Bouda - pozvánka do boudy, na louku a do okolních lesů.

 
 

Sušickému kinu byla udělena nominace v Plzni

10.6.2013 Eduard Lískovec

Slavnostní večer vyhlášení výsledků prestižní soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2012 proběhl 28. května v Měšťanské besedě v Plzni. Do soutěže bylo přihlášeno 33 staveb v pěti kategoriích, z nichž porota vybrala osmnáct nejzdařilejších a udělila jim nominace na titul Stavba roku Plzeňského kraje. 

 
 

Závěrečné koncerty SDS

10.6.2013 hpt

Velmi vydařeným jarním koncertem, který se konal koncem dubna si sušičtí zpěváci nasadili vysokou laťku . Ale to by nebyli oni , aby se s takovou výzvou úspěšně nepoprali . Pilným zkoušením nacvičili další krásné skladby , které s úspěchem předvedli ve Strakonicích, Strašíně či na festivalu ve Čkyni .

 
 

Blázen jsem ve své vsi

10.6.2013 PhDr. Lenka Froulíková

Koncert písničkáře Karla Vepřeka v žihobeckém kostele Proměnění Páně

 
 

Legendární král flákačů Big Lebowski v posledním filmovém klubu sušického kina

21.5.2013 

Asociace českých filmových klubů v rámci Projektu 100 uvede 23. května kultovní film bratří Coenů z roku 1998 Big Lebowski. Tento film zvolilo sušické kino za symbolickou tečku v rámci poslední projekce filmového klubu v našem městě. Film bude promítán v digitální podobě, v originální anglické verzi s českými titulky.

 
 

TANEC PRAHA v Sušici // Evropská taneční laboratoř - Předprodej zahájen!

7.5.2013 Sarah Huikari

Sušické kulturní centrum přiveze 25. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA. 16.6. proběhne v sušickém kině komponovaný večer zvaný Evropská taneční laboratoř, který bude složen ze 3 kratších děl, přitom 3. taneční vystoupení se uskuteční v exteriéru na dvorku Café Baru V Jablíčku. Podrobný program naleznete ZDE.

keywords: tanec, pohybové divadlo, festival

 
 

Město přátelské kultuře? Komplet.

2.5.2013 Sarah Huikari

Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 uspořádalo spolu s iniciativou Za Česko kulturní odborný seminář CULTURE FRIENDLY CITY/MĚSTO PŘÁTELSKÉ KULTUŘE, na kterém měli možnost setkání, výměny zkušeností a názorů kulturní aktéři, politici, akademici a všichni, kteří se angažují pro změnu ve svých městech v oblasti kultury a kreativity. Klatovský region reprezentovali zástupci Centra španělské kultury a vzdělávání z Klatov a Sušické kulturní centrum SIRKUS.

keywords: kultura, odvolání, SIRKUS

 
 

Tomáš Klus: Dělejte si co chcete!

25.4.2013 Andrea Staňková

Exklusivní rozhovor s Tomášem Klusem pro Sušické noviny.

 
 

Mácha pro školy a Máj pro širokou veřejnost

22.4.2013 Sarah Huikari
 
 

<<  <  9  10  11  12  13  14  15  > >>

Archív
 
 

Vyhledat