PŘEHLED ČLÁNKŮ - Dění ze Sušice

Archív
 

Muškaření na Otavě

25.3.2019 

Vladimír Šebek - muškaření na Aljašce - projekce Ing. Petr Votíka - Klatovské rybářství - trofejní revír Otava 6 Jiří Forejt a Jan Šiman - vázání mušek pro Otavu

 
 

21.03. 2019 Trio Incendio

13.3.2019 

Trio Incendio Karolína Františová - klavír Filip Zaykov - housle Vilém Petras - violoncello  

 
 

JEDEN SVĚT 2019 v Sušici

4.3.2019 

Zveme vás na druhý ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v Sušici. Festival se koná od 4. do 7. dubna 2019. Tématem letošního ročníku je Bezpečná blízkost, které přináší otázky. Kdo jsem, kam patřím? Co mám společného s ostatními lidmi? A co nás naopak rozděluje? Jakou bezpečnou blízkost musíme mezi sebou udržovat, abychom si navzájem dokázali porozumět? Promítáme na následujících místech: Kino Sušice (Sirkus - Sušické kulturní centrum, Příkopy 178, Sušice) Prostor (Lerchova 926, Sušice) Vstupné na projekci: Základní: 80 Kč Zlevněné vstupné (děti, studenti, senioři nad 60 let): 60 Kč Zlevněné vstupné (ZTP, ZTP/P): 40 Kč Speciální vstupenka pro vnouče s prarodičem: 100 Kč pro 2 osoby Akreditace 3+1 zdarma: základní 240 Kč / zlevněná 180 Kč Podrobné informace o programu, doprovodných akcích a mnoho dalšího najdete na našich stránkách www.jedensvet.cz/susice nebo na Jeden Svět Plzeň a Sušice.

 
 

JEDEN SVĚT 2019 • GABY BACA • TICHÁ INKVIZICE

25.2.2019 

14. března se od 18. hodin uskuteční předprojekce festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Celý večer v Tradičním KlOUbu se ponese v duchu lidských práv v Nikaraguy. Po projekci dokumentu Tichá inkvizice bude následovat koncert nikaragujských hudebníků. Koncert: GABY BACA Nikaragujská zpěvačka a písničkářka Gaby Baca, angažovaná v řadě lidskoprávních projektů, je jednou z nejznámějších současných latinskoamerických hudebnic. Do Sušice přijíždí představit své živelné melodie a energické rytmy. Gaby Baca rozproudí publikum svým důrazným rapem a rockem ovlivněným zvukově barevnou latinskoamerickou tradicí. Film: TICHÁ INKVIZICE   Režie: Alessandra Zeka, Holen Sabrina Kahn  Země původu: USA, Nikaragua  Rok výroby: 2014 Stopáž: 66 min.    Lékařka Carla denně řeší etické dilema. Současný nikaragujský prezident Daniel Ortega totiž v reakci na svůj povolební úspěch, kterého dosáhl díky podpoře katolické církve, schválil v roce 2007 nařízení zakazující potraty. A to i v případě znásilnění, incestu nebo ohrožení života matky. Důsledkem je značný nárůst počtu nepovedených domácích potratů a nechtěných těhotenství. Carla se domnívá, že zákon jde proti lékařské etice a porušuje ženská práva. Ona a její tým proto ve snaze pomáhat pacientkám balancují na hraně ilegality. Skrze Carlin příběh zároveň nahlížíme do současné politické situace v Nikaragui, o které se příliš nemluví.    

 
 

19. 3. DobroVolně Indií

21.2.2019 

DobroVOLNĚ Indií 6 měsíců, 8 800 kilometrů daleko od domova, 125 žáků, 5 regionů, 7 hodin denně, desítky škol, velehory, 2 slumy, poušť, jedny sandále, nová přátelství, tisícovka bohů, 5 projektů, jeden dobrovolnický program, džungle, jedna celá tři miliardy obyvatel, jedna Češka. O životě ve slumu. O dobrotě lidí. O cestách. O dobrodružstvích. Příběh o tom, jak se dobrovolničí, dělá dobro a volně pohybuje Indií.  

 
 

PharmDr. Margit Slimáková • Zdravá výživa pro každého

15.2.2019 

- Proč je třeba zdravě jíst a jak to v pohodě zvládat i bez počítání kalorii anebo jakýchkoliv jiných nepřirozených restrikcí?   - Jaké jsou nejběžnější výživové omyly a nejlepší výživová doporučení?   - Jak zdraví podporovat i mimo výživu a jak to vše zvládat v běžném životě?    

 
 

WOHNOUT a jejich MÁME NA MÍŇ TOUR v Sušici

14.2.2019 

Turné k nové desce a sraz sušické pobočky svazu českých bohémů v jednom se odehraje 23. března v Sokolovně Sušice. Těšíme se, až společně zapijeme naši novou desku s názvem Miss maringotka, která vyšla 1. listopadu! Host: Gingerhead PŘIDEJ SI NÁS: www.facebook.com/wohnouti www.instagram.com/wohnoutmusic www.wohnout.cz Host: Gingerhead jsou kapelou poskládanou ze zkušených hudebníků, které znáte například z Tata Bojs, Walk Choc Ice nebo Ivan Král band. Svým debutovým singlem Holy Ground obsazují hned první příčky několika předních českých hitparád. Zklamáni rozhodně nebudou ti, jenž stylově oslovuje např. P!nk, Paramore nebo Red Hot Chili Peppers. Gingerhead jsou: Eliška Pekárek Flaková - zpěv Maťo Mišík - kytara Luboš Moravec - kytara Tomáš Piala - bicí Vlasta Klein - basová kytara Stránky kapely: www.gingerhead.cz Facebook kapely: www.facebook.com/gingerheadband/ Video: https://www.facebook.com/gingerheadband/videos/1758113897557601/

 
 

PADDY´S BANGERS present ST. PATRICK´S NIGHT III - s podtitulem "Poslední výstřel"

29.1.2019 

Svátek sv. Patrika se slaví po celém světě a nejinak tomu opět bude i v šumavské Sušici! Paddy's Bangers si pro vás po roce připravili další, již třetí pokračování St. Patrick's Night. Nový díl s podtitulem "Poslední výstřel" volně naváže na hledání Danny Boye z loňského roku. Těšit se tedy můžete na partu irských přátel, kteří se vydávají na dlouhou cestu, tentokrát na západ – do Ameriky  V rámci představení ve Smetanově sále budete mít možnost vychutnat si irskou whiskey od našich hostesek z Tradičního Kloubu a také nás podpořit nákupem trička, mikiny nebo tašky s novým designem #PBTOUSA. Po sobotním představení Vás srdečně zveme do Tradičního Kloubu na monstrózní PADDY'S AFTERPARTY s půlnočním vystoupením. Předprodej vstupenek začne 14. 2. 2019 od 20:00 hod. přes rezervační portál Sirkus - Sušické kulturní centrum.  

 
 

Plesová sezóna 2019

15.1.2019 

Plesová sezóna 2019

 
 

19.02.2019 - Tomáš Kubeš Galapágy

15.1.2019 

Tomáš Kubeš - 19.02.2019, cestovatelská přednáška - GALAPÁGY a Ekvádor – ráj zvířat

 
 

Cestujte chytře, levně a často - Hana Machalová

15.1.2019 

Cestujte chytře, levně a často - Hana Machalová

 
 

Škrtněte si prosím

15.1.2019 

Zábavná talk show Radka Nakládala slaví 6. narozeniny

 
 

Screamers - Velký flám

15.1.2019 

Travesti show

 
 

25.03. 2019 Hypnotizér Jakub Kroulík

15.1.2019 

Moc a síla hypnózy - hypnotizér Jakub Kroulík - odborná interaktivní přednáška

 
 

19. reprezentační ples KVĚTINOVÝ

19.12.2018 

19. reprezentační ples KVĚTINOVÝ

 
 

PF 2019

18.12.2018 

Příjemné prožití svátků vánočních a mnoho krásných kulturních zážitků v roce 2019 přeje Sušické kulturní centrum SIRKUS, p. o.

 
 

Kulturní Vánoce v Sušici 2018

6.12.2018 

Kulturní Vánoce v Sušici 2018 Program ke stažení v tiskové kvalitě http://www.kulturasusice.cz/userfiles/dokumenty/prehled-prosinec.pdf  

 
 

Prázdniny v Evropě - Ladislav Zibura

26.11.2018 

Cestovatelská projekce / stand-up  

 
 

Vánoční a adventní floristika s Hankou Kindelmannovou Šebestovou

20.11.2018 

Tradiční adventní a vánoční floristika s Hankou Kindelmannovou Šebestovou.

 
 

IV. BURZA GRAMODESEK (sobota 1. 12. 2018 – SUŠICE)

19.11.2018 

IV. BURZA GRAMODESEK (sobota 1. 12. 2018 – SUŠICE) – pozvánka   Na začátek je potřeba předeslat, že tenhle večer zdaleka nebude jenom o burze, byť název akce je stále víceméně jednoznačný. Odpoledne a večer budou rozděleny do celkem čtyřech pomyslných částí, které lze prožít odděleně nebo být přítomný jejich přirozenému prolínání.   Od 16:00 hodin bude otevřena kavárna Sirkus, předsálí sušického kina, kde se celá událost – podobně jako vloni – odehraje. Na místě bude několikahodinová výstava vybraných historických hracích strojů spojená s ukázkami jejich provozu. Abychom se úplně neopakovali, část hracích strojů nahradíme dvěma historickými kino projektory (8 mm a 16 mm), ke každému projektoru připravíme kameru, střižnu a nějaký film na ukázku.   Současně s výstavou bude probíhat burza gramodesek a všech ostatních hudebních nosičů, tj. LP, EP, SP, CD, MC, DVD, aj. Základ doneseme z vlastních zásob a archívů, ale má-li být burza zajímavější a rozmanitější, nerozpakujte se přinést klidně jen pár samostatných kusů, svoji tašku, krabici či bednu hudebních nosičů, rozložit na stolku a buď s přítomnými strávit odpoledne nebo své postradatelné úlovky ocenit a stavit se později. Žánr pochopitelně nehraje roli.   Pokud hudební nosiče a historické stroje definitivně míjejí váš zájem, přijměte pozvánku na druhou, večerní část, kdy od 19:30 hodin proběhnou dva koncerty. Jako první se Sušici představí v Praze žijící kanaďan Todd Nesbitt (Wollongong) se svým sólovým projektem UNKILLED WORKER. Živelný písničkář protínající žánry blues, post-hardcore, post-industrial či protest-noise má ve své diskografii dvě velká alba – "Faithcollapse" (CD, 2009) a "Season Of Doom" (LP, 2013), z nichž to druhé se umístilo na vysokém místě v anketě Best Czech Vinyl Disk 2013.   Ve stejné anketě a ještě o kousek výš se se svými dvěma alby umístilo i duo KALLE, které bude následovat a celý tématický večer uzavře. S ním se však nespokojilo toliko undergroundové, či striktně alternativní publikum semknuté kolem úzké vinylové scény, naopak – posbíralo ceny, kde to jen bylo možné. Z mediálně nejznámější ankety Ceny Anděl bralo vloni sošku v kategorii alternativa, a sice za své druhé album "Saffron Hills" (LP + CD, 2017), kterému předcházel shodně oceněný debut "Live From The Room" (MC, LP, 2014, 2015). Táborská dvojice s přirozeností sobě vlastní vrství žánry alternative, pop, post-rock či slowcore, ale svůj svět si v jejích emotivních písničkách najde každá vnímavá duše.   Koncert Kalle skončí ve 21:30 hodin a komu by se ten večer ještě nechtělo z budovy kina, od 22:00 hodin a následně pak od nedělní hodiny vlka jsou přichystány dva snímky v cyklu nazvaném Hororová noc v sušickém kině (jmenovitě "Halloween" a "Sestra").   -FBB-  

 
 

<<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  > >>

Archív
 
 

Vyhledat