Kalendář akcí

Taneční workshop - scénický tanec - rodiče a děti

   

18.11.2017 - 09:00
ZUŠ Sušice

 

Taneční workshopy v ZUŠce

Základní umělecká škola Fr. Stupky pořádá sérii tanečních workshopů. První proběhne v sobotu 18. listopadu a lekce budou připravené pro děti, dospělé a dokonce i pro rodiče s dětmi. Podle zájmu by pak další mohly probíhat vždy jednou za měsíc, na únor a duben jsou připraveny také kurzy stepu.

 

První taneční sobotou vás budou provázet dvě lektorky - rodiče s dětmi povede Hana Kopoválekce scénického tancepro děti a dospělé povede Marie Bubeníková - lektorka Pole dance, PortDeBras a absolventka speciálních bloků Scénického tance na JAMU v Brně.

 

Ta o tanci říká: „Existuje nepřeberné množství tanečních stylů. Scénický tanec (nebo také výrazový, contemporary, moderna aj.) se vyvíjel v době, kdy se na divadelních scénách vyhříval klasický balet. Vyjadřoval lehkost a dokonalost pohybu. Nicméně tvůrci scénického tance cítili potřebu svým tanečním projevem vyjádřit emoce, komunikovat s diváky, donutit je k přemýšlení. Scénický tanec nemá žádná striktní pravidla ani omezení a jeho cílem je vyjádření příběhu, myšlenky nebo pocitu. Postrádá napjaté a strnulé pózy, naopak důraz je kladen na plynulý tok pohybů, přirozenost a originalitu celkového vyjádření. Na lekce není třeba mít předchozí taneční zkušenosti, vše se naučíte. Přijďte si vyzkoušet něco nového a neotřelého.“

 
 

Vyhledat